Ostukorvis ei ole tooteid.

Mis on Tactical Foodpack ehk toidupakk?

Tactical Foodpack on Eesti oma külmkuivatatud toidupakkide tootja, kelle tooteid kasutab nii kohalik kaitsevägi kui kaitseväelased ning tavatarbijad üle maailma. Toidupakkide tootjaid on maailmas teisigi, kuid nii koduseid maitseid kui Toidupaki e-poes müüdavatel Tactical Foodpackil ja Mekil, mujalt ei leia. 

Külmkuivatatud toidupakid olidki esialgselt mõeldud kaitseväelastele. Toidupakkide kerge kaal, suur toiteväärtus, säilinud toitaineterikkus ja hea maitse on täpselt see mida niigi rasket seljakotti tassides ja päeva jooksul palju energiat kulutades vaja on. 
Nüüd on need toidupakid kättesaadavad ka tavatarbijatele ning kasutusvõimalusi on Tactical Foodpacki ja Meki toidupakkidel piiramatult.

Külmkuivatamise meetodil valmistatud toidupakk on suurepärane võimalus nautida täisväärtuslikku toitu juhtudel kui tavapärane toiduvalmistamine ei ole võimalik. Näiteks matkal olles või elektrikatkestuse ajal.

Matkatoitudena on nii Tactical Foodpacki kui Meki toidud asendamatud oma väikese kaalu tõttu. Matkakotti peab mahtuma lisaks toidule veel mitmeid erinevaid tarbeid nagu telk, magamiskott, joogivesi jmt. Toidupaki toitude valmistamiseks ei ole vaja isegi matkapliiti kaasa vedada, sest toidud valmivad mugavalt ka spetsiaalses kuumutuskotis.

Kõik tooted on külmkuivatamise meetodil valmistatuna säilitanud toiteväärtuse ja maitse, see meetod tagab ka väga pika säilivusaja ja seda nii, et neile ei ole lisatud ei säilitusaineid ega maitsetugevdajaid.Toidupaki toitude kasutusvõimalused on lõputud. Neid on hea süüa väljas, aga miks mitte ka kodus kui pikk tööpäev on selja taga, aga sooviks midagi tervislikumat kui kiirtoit burgeriputkast või ka tööpäeva ajal kui ei ole aega lõunaks välja minna. Samuti tasub hoida Tactical Foodpacki ja Meki toidupakke autos, paadis, jahi- ja kalastusvarustuse hulgas ja miks mitte ka käekotis. Iial ei või teada millal tekib olukord kui on vaja kiirelt süüa valmistada. Nii ongi toidupakid heaks lõunalahenduseks näiteks pikamaa-autojuhtidele, ehitajatele ja muudele välitöö tegijatele.

Matkale nädalaks või nädalavahetuseks

Kui matkale on plaanis minna terveks nädalaks, on mõistlik kaasa võtta Tactical Foodpacki või Meki nädala toiduvarukomplekt. Nii Tactical Foodpack kui Meki on pakendanud nädala toiduvarukomplektid mugavatesse, veekindlatesse ja vastupidavatesse ämbritesse, mida hiljem on hea kasutada ka muude asjade hoiustamiseks. 
Toiduvarukomplektid sisaldavad 21 ülimaitsvat toidukorda hommikusöögi, pearoogade ja suppidega.

Tactical Foodpack on kokku pannud lausa neli erinevat nädala toiduvarukomplekti, millest kaks sobivad lihaarmastajatele ja kaks taimsema toidu austajatele. Tactical Foodpack Weekpack Alpha ja Weekpack Juliett on hea valik neile kel juba muu hädavajalik varustus olemas on. Kui aga omal ei ole veel veepuhastustablette, süütegeeli toidupaki valmistamiseks ning kerget lusikat millega toite mugavalt süüa, siis on hea valik Tactical Foodpack SOS Food Supply nädala toiduvarukomplekt. Neid on samuti nii lihaga kui lihata ning koos lisadega sobivad need hästi hoiustamiseks näiteks kodus, et olla valmis tormidest või riketest tingitud elektrikatkestusteks.

Meki pakub samuti head valmisolekut toidukomplektide näol nii lihaga ja lihata versioonides. Meki Matka- ja 7 päeva kriisitoidukomplekt sisaldab samuti 21 toidukorda ning mõlemas komplektis on ka lisad nagu roostevabast terasest 500ml kruus vee soojendamiseks või ka sööginõuna kasutamiseks, kaasaskantav soojendi toitude ja vee soojendamiseks, soojendi jaoks sobivad süütetabletid (10 tk) ning tikud süütamiseks.

Kui ees on lühem matk või väljasõit, sobivad kaasa võtmiseks hästi kas üksikud toidupakid või Tactical Foodpack kombopakid ehk Tactical Foodpack Sixpack Alpha, Bravo ja Charlie. Need sisaldavad  6 erinevat toidupakki ehk 6 sooja toidukorda. Lisaks on komplektis kaasas toitude kuumutuskott koos kuumutuselemendiga toidu soojendamiseks ilma lahtise tuleta. Iga Sixpack sisaldab veidi erinevaid toite ja seetõttu on ka erinev kaloraaž. See on välja toodud terve kombopaki kohta, mis teeb toidukordade arvutamise eriti lihtsaks. Veel on lihtne arvutada ja kaasa võtta 24h toiduvaru ehk Tactical Foodpack MRE. Mis on mõeldud just eriüksusi ja eritingimustes matkajaid päeva jooksul kosutama. MRE – Meal Ready to Eat ehk „valmis eine söömiseks“ sisaldabki üldjuhul 24 tunni toiduvaru ja kaloraaži. Tactical Foodpacki MRE-des on lisaks ka erinevaid abivahendeid, mis aitavad päeva jooksul paremini toime tulla. Lisaks hommiku, lõuna ja õhtusöökidele sisaldavad Tactical Foodpack MRE-d ka leiba, smuutisid, energiabatoone, vinnutatud liha, külmkuivatatud maiustust, kohvi, kakaod ja suhkrut. Tactical Foodpacki MRE pakenditesse on ära mahutatud ka lusikas, joogitops, Tactical Foodpack Oudtoor Shower ning desinfitseerivad kätepuhastuslapid. Ratsioonid on erinevad variatsioonid MRE-dest, et toiduvalik oleks suurem ja sobilik näiteks ka inimesele, kes liha ei söö.

Toidupakk valmib 8-10 minutiga

Tactical Foodpack toidupakk valmistamine
Tactical Foodpack toidupakk

Tactical Foodpack ja Meki matkaeined vajavad valmimiseks vaid kuuma vett. Vett saad välitingimustesse kaasa võtta termosega või seda valmistada nii lõkketulel kui Tactical Foodpacki spetsiaalses kuumutuselemendiga kotis, mis reageerib külma veega kokkupuutel ning alustab siis vee kuumutamist keemiseni. Kuumutuskott on korduvkasutatav 10+ korda, vahetada on vaja vaid kuumutuselementi.

Samuti on Tactical Foodpackil toitude soojendamiseks olemas süütegeel Tactical Fire Pot, mis sobib väikese tule tegemiseks, et soojendada Tactical Foodpack toitu. Süütegeel sisaldab bioetanooli ja võimaldab soojendada üles kuni 10 Tactical Foodpack toidupakki. Selle kasutamisel ei teki suitsu, ebameeldivaid lõhnasid ega ka tuhka. Tegemist on korduvkasutatava ning ilmastikukindla tootega.

Toidupakkide pakendid on ühtlasi multifunktsionaalsed. Tactical Foodpacki ja Meki toidupakid on välja töötatud selliselt, et saaksid nautida iga suutäit ilma käsi määrimata. Pakendi ümarad nurgad võimaldavad kätte saada ka kõige viimase ampsu ning toimivad nii potina milles toit valmib kui kausina millest on mugav süüa. Pakendid on taassuletavad, mis tähendab, et kui ei jõuagi tervet einet korraga süüa, saad hiljem jätkata või saad kotti kasutada prügi kaasa võtmiseks, ilma, et midagi lekiks.

Lihtsustatult öeldes on toidupakkide valmistamine sama lihtne kui kiirmakaronide valmistamine, aga vahe on selles, et taktikalise matkatoidu toiteväärtus ja maitseelamus on midagi hoopis muud ja erilisemat.

Maitseelamusi meilt ja mujalt

Külmkuivatada saab peaaegu kõiki toiduaineid, nii ongi Tatical Foodpack ja Meki oma tootevalikus lähtunud laiast maitsetebuketist. Valikust leiab nii kodused kartulipudrud, kaerahelbepudru, seljanka kui ka maitseid merede tagant. Hommikusöögiks pakub Tactical Foodpack näiteks vahemeremaade lemmikut Shakskukat. See on lihtne roog, mis on valmistatud õrnalt pošeeritud munadest maitsvas rammusas tomati- ja paprikakastmes. Kui eksootikast ei hooli, saab hommikut alustada mõnusa ja toitva kaerahelbepudru, riisipudingu või müsliga. 

Pearoogade hulgas on samuti mitmeid eksootilisi ja teravaid elamusi pakkuvaid roogi nagu Meki Chilli con Carne, Tactical Foodpack Maroko läätsepada, Tactical Foodpack Mehhiko pajaroog, Meki Kung Pao kana ja road nii punase kui rohelise karriga. Iga pasta, riisi ja kartuliarmastaja leiab kindlasti oma. 


Lisaks on valikus hulgaliselt erinevaid külmkuivatatud snäkke mis esmapilgul võivad tunduda suisa veidratena. Näiteks Tactical Foodpack külmkuivatatud kama-, rummi- ja küpsisepallid maiasmokkadele. Tervislikud päris marjapulbrist valmistatud Meki marjakrõpsud ja juba poelettidelt tuttavad vinnutatud liharibad ehk Tactical Foodpack Beef Jerky – neidki on Tacktical Foodpacki valikus erinevate põnevate maitsetega, näiteks Teriyaki ja kalkunilihast valmistatud lihasnäkk mee ja sinepiga.

Samuti on uudistamist supisõpradele. Lisaks kodusele seljankale ning kana- ja lihasupile saab nautida erinevaid tervislikke püreesuppe mis on valmistatud hernestest, kõrvitsast ja punapeedist. Tactical Foodpack on peedisupile lisanud ka väikese twisti  feta juustu näol. Ka armastatud Tom Kha suppi saab matkal nautida.


Tactical Foodpacki ja Meki valikust leiavad sobivaid eined kõik, kes liha süüa ei armasta, lihavabade toodete valik on samuti lai, alustades eelmainitud püreesuppidest. Pearoogade hulgas on mitmeid riisi ja pastaroogi, woke ning vürtsikaid roogi nagu Tactical Foodpack bataadi kikerhernekarri, Tactical Foodpack Maroko läätsepada ja Meki mangokarri. 

Toidupakid ei olegi vaid toidule

Leidub ka jooke, nimelt ülikasulikke smuutisid, mis ei ole järjekordsed ülimagusad valgujoogid. Tactical Foodpack Core Shake smuutid sisaldavad päris marju ja puuvilju, täpsemalt on need valmistatud külmkuivatatud marjapulbrist, aga lisatud on ka valgupulbrit (kaseiin) ja MCT-õli, et anda lihastele vajaminevaid toitaineid ning kauakestvat energiat.  Need smuutid sobivad ideaalselt kasutamiseks pärast aktiivset päeva või söögikorra asendamiseks kiirel ajal. Küll aga tuleb nendele pakkidele lisada kuuma vee asemel külma.  

Jooginõud ei pea tervistava smuuti nautimise jaoks samuti kaasa võtma, sest veekindel taassuletav pakend lubab joogisegu valmis raputada otse pakis ja sealt ka seda mugavalt juua.

Kallid kalorid

Nii kaitseväes, matkal kui tavaelus on kalorid olulised. Toidust saadav energia peab olema täisväärtuslik ning nii mõnelgi juhul on vajalik ka tarbitava energiahulga koguseid täpselt teada.

Nii Tactical Foodpack kui Meki on oma toiduportsionite toiteväärtused täpselt välja arvutanud ning pakenditele pannud. Nii on lihtne ja mugav arvestust pidada ja saab planeerida toidukorrad vastavalt kaloraažile terve päeva lõikes.

Nii ongi lihtne koostada näidismenüü näiteks nii:

Hommik: Tactical Foodpack Kaerahelbe­puder õuntega 90g390 kcal

Vahepala: Tactical Foodpack Külmkuivatatud küpsisepallid 68g280 kcal

Lõuna: Meki Kartulipuder peekoni ja juustuga 100g561 kcal

Vahepala: Tactical Foodpack Banaani smuuti Core Shake Tropical Mix 60g306 kcal

Õhtu: Tactical Foodpack Lihasupp 90g440 kcal

Kokku: 1977 kcal

Ilma toite kaalumata ja äppe kasutamata on selge kui palju on tarbitava toidu kaloraaž ning mida oleks vaja juurde panna ning mida maha võtta. 

E-post: tellimus@toidupakk.ee
Tel: (+372) 50 393 48
Postiaadress: Vae 4, Tallinn
© 2024 Unicorn Digital OÜ
0
Sinu ostukorv
Toode lisatud Ostukorv uuendatud Toode eemaldatud

Ostukorvis ei ole tooteid.

TASUTA tarne tellimustele alates 100€!