Ostukorvis ei ole tooteid.

Tulepulk Wildo Fire Flash PRO

Kiire, kompaktne ja praktiline tulesüütaja.

  • Tikud või tulemasin võivad niisketes tingimustes alt vedada - tulepulk sind hätta ei jäta
  • Ole kindel, et lõke süütamata ei jää
  • Kaal: 35g
  • Mõõdud: 6,1 x 0,6 cm
  • Toimib iga ilmaga

✅ Kiire tarne 1-3 tööpäevaga

Original price was: 20.00 €.Current price is: 14.99 €.

Laos

82% TELLIMUSTEST JÕUAB SINU PAKIAUTOMAATI 1-2 TÖÖPÄEVA JOOKSUL

Kirjeldus

Tulepulk ei jäta sind hätta

 

Ilmastikukindel tulepulk Wildo on toodetud Rootsis ja testitud nii sealsetes kui ka Eesti tingimustes nii külma, kuuma, vihma kui päikesega. Märjaks saanud või kotis laiali läinud tikupakk, gaasist tühjaks saanud tulemasin ei ole enam probleem. Tulepulka on lihtne kasutada ja see ei karda ilmatingimusi ega mehaanilisi vigastusi. Kui see saab pritsmeid, kuivata see lihtsalt ära. Komplektis oleva ilmastikukindla nööriga saad selle kinnitada matkakoti külge ja see on sinuga alati kaasas. Tulepulk on kõige kindlam vahend tule tegemiseks. Loomulikult eeldusel, et sa seda ka kasutada oskad.

Tule algatamine tulepulgaga on mõnus alternatiivne lahendus harjumuspärasele lõkke tegemisele, olgu see siis seni olnud tikkude, süütevedeliku, tulemasina, süüteklotside või millegi muu abil. Kui sa ei ole kunagi tulepulgaga lõket alustanud, siis nüüd on ideaalne aeg proovimiseks!

Tulepulk on kindlasti "must have" varustuse osa, kui ees on seljakotiga jalgsimatk. Ilmad üllatavad ja eriti Eestis ei ole erakordne saada teinekord keset matka näiteks vihma. Juhul, kui tikud või välgumihkel saavad märjaks siis nendega tule algatamine võib olla üsna raskendatud - kui mitte võimatu. Tulepulk toimib ka märjana.

Lähed sõpradega süsta- või kanuumatkale? Sõbralik soovitus - võta Wildo tulepulk igaks juhuks kaasa. Sooja saamine, märgade riiete kuivatamine ning soe söök ja jook on matkal esmatähtis.

Wildo tulepulga komplektis on kaasas ka terava servaga metallist raud, mille abil sädemeid tekitatakse. Juhul, kui raud peaks ära kaduma siis saab hakkama ka näiteks noa tagaküljega aga spetsiaalne Wildo tulepulga komplektis olev raud on kindlasti efektiivsem, mugavam kasutada ja võimaldab kiiremini leegi üles saada.

 

Kuidas tulepulka kasutada?

Esimese asjana kraabi kaasas oleva rauaga maha tulepulgal olev tumedamast materjalist kaitsekiht. Sädemeid tekitav selle all olev hõbedane materjal.

Tule alustamisel mängib suurt rolli süüdatav materjal. Selleks sobiv materjal on näiteks kuiv puit ja mida väiksemad puidulaastud on, seda lihtsam on leeki saada. Moodusta süttivast materjalist väike kuhi. Tulepulga ja tuleraua abil saad tekitada sädemed, millest tõuseb leek. Sädemete tekitamiseks hõõru tulerauaga tugevalt vastu tulepulka ning suuna tekkivad sädemed süttivale materjalile. Väga hästi põlevad näiteks vaigurikka puu laastud. Sellest veel paremini süttib kodust kaasa võetud vatitükk või vatist tehtud pall. Juhul, kui see võimalus on olemas - soovitaks kindlasti seda. Ja otseloomulikult on väga heaks tulealgatuse materjaliks kasetoht, mida võiks leiduda pea igas metsas. Lisaks sobivad veel ideaalselt järgmised materjalid: suure alkoholisisaldusega desovahendid, tampoon, tükike lõnga mõne vanema riideeseme küljest (näiteks sokk) või puuvillane hügieenilapp.

Tulepulga kasutamisel soovitame kasutada mõõduka survega tõmbavat liigutust. Nõrk ja kiire tulepulga kratsimine soovitud tulemust üldjuhul ei too. Ca 3000 kraadisel temperatuuril põlevad sädemed läidavad sobiva materjali kiirelt.

Tulepulga süütamine

Tulepulga kasutamine tule süütamiseks

 

Kui kaua üks tulepulk kestab?

Tulepulkasid toodetakse erinevates suurustes. Öeldakse, et keskmine tulepulk kestab u 3000 tõmmet. Reaalsuses ei soovitaks tulepulkasid võrrelda tõmmete kordade järgi. Kogemus on näidanud, et pehmemast materjalist tulepulgad töötavad paremini, see tähendab seda, et tekitavad ühe tõmbega rohkem sädemeid ehk on efektiivsemad. Seega soovitaks pigem pehmeid pulkasid. Mugavuse osas on suured pulgad kergemini ja mugavamalt käsitletavad. Väikeste eelis on see, et nad võtavad matkakotis lihtsalt vähem ruumi ja on grammi võrra kergemad.

Vaata veel matkatarbeid SIIT

Vaata matkatoite mida kaasa võtta SIIT

Leia inspiratsiooni järgmisteks seiklusteks Toidupaki Instagramist ja Facebookist.

 

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Tulepulk Wildo Fire Flash PRO”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

© 2024 Unicorn Digital OÜ
0
Sinu ostukorv
Toode lisatud Ostukorv uuendatud Toode eemaldatud

Ostukorvis ei ole tooteid.

TASUTA tarne tellimustele alates 100€!